O nas

Łączy nas pasja do zdrowego odżywania

o nas

POZNAJMY SIĘ

MicroFood S.A. to rodzinna firma z Ostrzeszowa, istniejąca od 2011 roku. Zajmujemy się dosuszaniem owoców i warzyw, a także budową i sprzedażą kompleksowych linii technologicznych. Oferujemy suszenie żywności w oparciu o technologię suszenia w próżni. Świadczymy również usługi doradcze oraz możliwość stworzenia dedykowanych próbek i produktów.

W procesie suszenia wykorzystujemy opatentowane przez nas urządzenie MIVAC- 3. Dzięki zastosowaniu próżni, woda zawarta w owocach i warzywach zostaje odparowana w bardzo krótkim czasie i w niższej temperaturze, niż w przypadku tradycyjnego suszenia. Dzięki temu, w owocach i warzywach zachowane są wartości odżywcze, a także oryginalny kształt, smak i aromat.

Pulpit sterujący, suszarka wielobębnowa i transporter chłodzący
microfood_produkty_1_1

Z suszonych warzyw i owoców produkujemy grysy, wykorzystywane między innymi w muesli, herbatach owocowych i mieszankach śniadaniowych oraz proszki, których używa się do produkcji ciast, kremów, płatków i kaszek.

Jakość

MicroFood S.A. to firma o stabilnej pozycji na rynku. Nasze produkty sprzedajemy wieloma kanałami do różnych miejsc na świecie. Stawiamy na nowoczesne zarządzanie i ciągłe udoskonalenie naszej oferty. Uważnie śledzimy trendy, szukamy nowinek, pomysłów i ciekawych smaków. Naszą inspiracją są potrzeby współczesnych konsumentów. Prowadzimy dokładne analizy rynkowe, które pozwalają nam na bieżąco zmieniać i aktualizować ofertę.

microfood_jakosc
microfood_onas_certyfikat

Certyfikaty

Dla nas najważniejszy jest konsument, ale z dużą troską podchodzimy też do otoczenia, w jakim powstają nasze produkty. Stawiamy na ochronę środowiska, dlatego preferujemy owoce i warzywa pochodzące z upraw ekologicznych, w których nie używa się toksycznych środków ochrony roślin. Używamy wyłącznie surowców najwyższej jakości, niemodyfikowanych genetycznie.

Wszystkie nasze produkty posiadają Europejski Certyfikat Ekologiczny oraz certyfikat VEGAN, które co roku, z sukcesem odmawiamy. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce możemy się pochwalić certyfikatem IFS – czyli międzynarodowym standardem bezpieczeństwa żywności.

TAK PRACUJEMY

W MicroFood S.A. zatrudniamy profesjonalistów o różnych specjalizacjach, połączonych pasją do zdrowego odżywania i ekologicznego stylu życia. Jesteśmy niewielkim zespołem, w którym panuje przyjazna, rodzinna atmosfera. Każdemu pracownikowi dajemy dużą swobodę w realizacji własnych projektów. Bliska nam jest pozioma hierarchia i turkusowe zarządzanie w biznesie. W naszej firmie przełożony to partner otwarty na dialog i współpracę.

o nas

Puffins – ekologiczne przekąski

MicroFood S.A. jest również właścicielem marki Puffins – chrupiących i ekologicznych przekąsek z warzyw i owoców dedykowanych klientom detalicznym. Puffinsy są zdrową alternatywą dla słodyczy, chipsów
i innych słonych snacków. Nasze suszone owoce i warzywa zamknęliśmy w paczkach z systemem wielokrotnego otwierania i zamykania, dzięki czemu dłużej zachowują smak, aromat i pożądaną chrupkość. Wygodny system pakowania pozwala zabrać Puffinsy ze sobą wszędzie – na spacer, na wycieczkę, do pracy, do szkoły, na wakacje.